KONIEC SEZONU

Szanowni Widzowie, wyjątkowo wcześnie zakończyliśmy ten sezon artystyczny. Obecnie jesteśmy w trakcie przeprowadzki do obiektów naszego teatru po przebudowie i rozbudowie. Dlatego kasa teatru i Biuro Organizacji Widowni są nieczynne do odwołania.

Wkrótce na stronie internetowej teatru opublikujemy repertuar na pierwsze tygodnie nowego sezonu artystycznego. Prosimy śledzić nasze profile na Facebooku oraz na Instagramie - tam będziemy pokazywać m.in. postępy w przygotowaniach do wielkiego otwarcia teatru.

Do zobaczenia już wkrótce!

x

PRZEDSTAWIENIE „HAMLETA” WE WSI GŁUCHA DOLNA

Akcja spektaklu rozpoczyna się na wiejskim zebraniu, podczas którego podjęte zostaje zobowiązanie, aby w ramach zaktywizowania lokalnej społeczności na gruncie kulturalno-oświatowym, zrobić „tyjater” i wystawić „Amleta”... czyli „Hamleta”, jak poprawia wszystkich miejscowy nauczyciel, mianowany reżyserem. Podjęte przez niego decyzje obsadowe - w których charakter człowieka pokrywa się z charakterem postaci - w niebezpieczny sposób obnażają prawdziwe ludzkie postawy. Konflikt w szekspirowskim „Hamlecie” zdaje się być dokładnym opisem konfliktu pomiędzy mieszkańcami wsi.
Choć akcja sztuki osadzona została w „czasach słusznie minionych”, jej przekaz jest cały czas aktualny. Tak jak i opisane mechanizmy działania władzy. Człowiek w szponach totalitaryzmu, pozbawiony wolności, poddawany ciągłej ideologicznej indoktrynacji to ciężki temat, jednak sposób w jaki Brešan to opisuje, czyni całość niezwykle wciągającą. Absurdy życia ukazane są z ogromnym humorem, komizm miesza się z tragizmem, a to, co wzniosłe, z tym, co trywialne.


RECENZJE / WYWIADY:

Teatralna bomba z PRL
O władzy, która ulega deprawacji i deprawuje w Teatrze Polskim
Wypadli z lektur, ale nie z teatru. Co będziemy oglądać jesienią na scenach? Ściąga teatromana
Premiera w „tyjatrze“
O triumfie zła nad dobrem
Sukces w Polskim
"Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna" czyli o dyktaturze chamów
Premiera w Teatrze Polskim w Szczecinie. Już niedługo! "Hamlet we wsi Głucha Dolna"
Szczecin. "Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna" w Polskim
Klasyka świetnie oddaje współczesność : Szczecin

Król i partyjny kacyk rządzą ludźmi tak samo

W teatrze zaczyna się nowy sezon artystyczny


  • autorIvo Brešan
  • przekładStanisław Kaszyński
  • reżyseriaTomasz Obara
  • scenografiaKatarzyna Banucha
  • kierownictwo muzyczneKrzysztof Baranowski
  • asystent reżyseraJacek Piotrowski
  • premiera16 września 2017
  • czas trwania2 godz.
  • antrakty1