Namiętność, pieniądze, oszustwo, zbrodnia – jest w „Operze za trzy grosze” wszystko, by spektakl budził emocje. Do tego songi o nieszczęśliwej miłości i antykapitalistyczne idee.
Inscenizacja jednego z najczęściej wystawianych dramatów Brechta. Choć premiera tego musicalu odbyła się w 1928 r., temat nie stracił nic na aktualności. Akcja toczy się w londyńskim półświatku, gdzie interesy bandytów, prostytutek i nędzarzy, przeplatają się z tajnymi sprawami skorumpowanej policji.
Polly, córka króla żebraków, zakochuje się w gangsterze i kobieciarzu - Mackym Majchrze. Zaślepiona swoim uczuciem, wychodzi za niego za mąż. Powiadomieni o tym fakcie rodzice, nie tylko nie kryją niezadowolenia, ale wręcz postanawiają pozbyć się niewygodnego zięcia. Ratując honor córki, a przede wszystkim własne interesy, Peachumowie bezwzględnie dążą do wyznaczonego celu. Udaje im się nie tylko przekupić miejscowe dziwki - dobre znajome Majchra - ale i dotrzeć do jego przyjaciela - samego szefa policji "Tygrysa" Browna. Sytuacja zaczyna się jednak komplikować, kiedy uwięzionemu bandycie z pomocą przychodzi jedna z jego kochanek i córka najlepszego kumpla zarazem - Lucy Brown.
Zespół muzyczny:
Krzysztof Baranowski - fortepian
Maciej "Bosy" Marcinkowski - saksofon altowy, klarnet
Piotr Żyjewski - saksofon tenorowy
Dawid Głogowski / Mansfet Masny - trąbka
Robert Jarzębski / Michał Starkiewicz - gitara
Krzysztof Ciesielski - kontrabas
Maciej Kaźmierski - instrumenty perkusyjne
Wykonanie muzyki odbywa się z materiałów wydawnictwa Universal Edition AG.
RECENZJE / WYWIADY:
"Opera za trzy grosze" w Teatrze Polskim [PREMIERA]
Po drugiej stronie ulicy, czyli królestwo grandy
Za wszystko w życiu trzeba drogo zapłacić
Uwaga! W trakcie przedstawienia używana jest maszyna do dymu.
Uwaga! W trakcie przedstawienia palony jest tytoń.