KONIEC SEZONU

Szanowni Widzowie, wyjątkowo wcześnie zakończyliśmy ten sezon artystyczny. Obecnie jesteśmy w trakcie przeprowadzki do obiektów naszego teatru po przebudowie i rozbudowie. Dlatego kasa teatru i Biuro Organizacji Widowni są nieczynne do odwołania.

Wkrótce na stronie internetowej teatru opublikujemy repertuar na pierwsze tygodnie nowego sezonu artystycznego. Prosimy śledzić nasze profile na Facebooku oraz na Instagramie - tam będziemy pokazywać m.in. postępy w przygotowaniach do wielkiego otwarcia teatru.

Do zobaczenia już wkrótce!

FENG SZUJA
Scena Kabaretowa Czarny Kot Rudy

„Feng Szuja” to solowy projekt Olka Różanka, lidera grupy Chorzy na Odrę, związanego również z Ludźmi Miłymi, projektem Piotra Banacha i Gutka (Indios Bravos). Różanek jest organizatorem festiwalu Akustyczeń, kompozytorem i autorem tekstów. Występuje w spektaklach muzycznych na deskach teatrów w Łodzi, Białymstoku, Warszawie, Szczecinie i Bautzen (Niemcy). Ma na koncie nagrodę na 6. Międzynarodowym Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych 'Lalka też Człowiek' za piosenki i ich wykonanie w spektaklu 'Fumum Vendere' Nieformalnej Grupy Avis w reżyserii Agaty Biziuk. Właśnie te piosenki, składające się na siedem grzechów głównych, będą stanowić szkielet spotkań na scenie Czarnego Kota Rudego.


Maciej Kazuba urodził się w Szczecinie. Jest absolwentem Średniej Szkoły Muzycznej, ukończył także cztery lata Akademii Muzycznej w Poznaniu filia w Szczecinie, na kierunku gitara klasyczna. Zafascynowany jazzem i muzyką Karaibów, pozostał w tych klimatach na stałe. Współpracował z Grupo Costa, koncertował na terenie kraju i za granicą, współpracował z Jose Torres'em, występował w serialu 'Kiepscy'. Współtworzył też duet wokalno-instrumentalny Duo Palmeras (wraz z Jorge Luis Valcarcel Gregorio - Kuba). W lipcu 2006 roku z jego inicjatywy powstaje Triom3, w którym realizuje się po dziś dzień.


Program koncertu złożony jest z autorskich utworów Olka Różanka, pochodzących między innymi z opartego na studium siedmiu grzechów głównych spektaklu Fumum Vendere (reż. Agata Biziuk, Nieformalna Grupa Avis 2010), ale w wersjach znacznie odbiegających od oryginałów, dzięki brzmieniu gitary klasycznej Macieja Kazuby. W repertuarze są też piosenki grupy Chorzy na Odrę, której Olek lideruje. W składzie z Maciejem Kazubą utwory te zostały wyróżnione na Międzynarodowym Festiwalu Bardów 2011, gdzie duet Różanek / Kazuba został laureatem Złotej Piątki. W warstwie lirycznej utwory są opartymi na faktach opowieściami o ludziach: jest przerabiający dzieci na mięso rzeźnik (Rzeźnik Praw Dziecka), leniwy urzędnik (Życie wisi mi na wniosku), dwulicowa w sferze seksualnej starsza pani (Masogwałt) i tak dalej. Piosenki Olka ze spektaklu Fumum Vendere - te w wersjach oryginalnych, nagranych oraz wyprodukowanych przez duet Stobno Records Borys Sawaszkiewicz i Karol Majtas - niebawem zostaną opublikowane na płycie, roboczo zatytułowanej 'Multiplebs'.

(…) To co mnie najbardziej urzekło to słowo, które nosi cechy rasowej poezji. Olek Różanek posługuje się językiem prostolinijnym, potocznym, ale przy tym wszystkim zupełnie nowym, tych tekstów nie wystarczy wysłuchać raz, trzeba się w nie zagłębić, jak to w poezję...

Stanisław Soyka - w wywiadzie dla Polskiego Radia


Szanowni Państwo,

informujemy, że prezentowane treści mogą okazać się nieodpowiednie dla dzieci lub osób małoletnich. Prosimy o rozwagę – dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy.