Aktorzy Lista aktorów

Olga
Adamska

 

Szczecinianka z urodzenia i świadomego wyboru. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (dyplom u Jana Peszka i Mikołaja Grabowskiego). Debiutowała jako studentka w Teatrze Starym w Krakowie w spektaklu „Biesy albo Mały Plutarch żywotów nieudanych" w reżyserii Ludwika Flaszena. A po ukończeniu PWST w Teatrze Stu w Krakowie w sztuce „Babiniec" Antoniego Czechowa w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Od 1998 roku w zespole Teatru Polskiego w Szczecinie, gdzie zagrała wiele ról, ważniejsze to: Księżna Irina Wsiewołodowna w „Szewcach", Maria Antonowna w „Rewizorze", Przodownica chóru w „Antygonie" , Rachel w „Weselu", siostra Anna w „Wariacie i zakonnicy", Hermia w „Śnie nocy letniej", Julia Juli w „Cieniu", Disperanda w „Igraszkach z diabłem", Anette w „Bogu mordu", Solange w „Balu manekinów", Lakmus w „Jak wam się podoba", Hilary w „Kobiecie, która ugotowała męża", Pani T. w ,,Podwieczorku u Łazarza'', Maria Miś - bufetowa w gospodzie ludowej w ,,Przedstawieniu ''Hamleta'' we wsi Głucha Dolna

Za rolę Belisy w „Ogrodach czasu" dostała nominację do nagrody Bursztynowego Pierścienia w sezonie 1998/1999. W „Prywatnej klinice" (zagranej ponad 470 razy!) kreuje wiodącą rolę Harriet. Jako Hrabina Hrr w „Stacyjce Zdrój" zdobyła nagrodę Bursztynowego Pierścienia dla najlepszego aktora w sezonie 2006/2007. Bursztynowy Pierścień dla najlepszego przedstawienia sezonu 2007/2008 zdobyła także „Gąska" z główną rolą Olgi jako Ałły. W 2018 roku nominowana do nagrody Bursztynowego Pierścienia za rolę Baronowej Sołowiejczyk w „Pensjonacie Pana Bielańskiego”.

Aktorka Kabaretu Czarny Kot Rudy, w którym ma swój program solowy ,,Uwiedziona chili show Olgi Adamskiej''. Od ponad 15 lat związana z Teatrem Kameralnym Michała Janickiego.

Zagrała/zagrał: