BODO MUSICAL
Scena na Łasztowni


Wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego. Spektakl ujęty w nietypową formę. Z jednej strony przenosimy się na estradę lat 20-tych i 30-tych, pełną piór, cekinów i zalotnych spojrzeń pań o wątpliwej reputacji, a z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów z całą paletą charakterystycznych gestów, słów i układów choreograficznych. Do tego swoistego uroku dodają współczesne projekcje multimedialne, stworzone specjalnie na potrzeby spektaklu. Na ekranie pojawiają się aktorzy, których kreacje aktorskie współgrają z postaciami na scenie, co daje efekt multiplikacji postaci.


Ponadto widza czekają jeszcze dodatkowe efekty dźwiękowe i sztuczki magiczne, a w to wszystko wpleciona opowieść człowieka nie do końca spełnionego, niejasnego i trudnego do jednoznacznego określenia. Uwikłanego w czasy wojny i niejasną śmierć; będącego przez całe życie pod ogromnym wpływem matki i uzależnionego od sceny, oklasków i wątpliwej miłości tłumu.

Muzyka znana, ale na nowo zaaranżowana, a wszystkie utwory to niezapomniane "międzywojenne" szlagiery, które widzowie doskonale znają i mogą śpiewać wraz z Eugeniuszem Bodo (Już taki jestem zimny drań, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Sex appeal, Najcudowniejsze nóżki).

Barwne wizualizacje specjalnie na potrzeby spektaklu przygotowała Pani Pavlosky, artystka zajmująca się sztukami wizualnymi, wielokrotnie nagradzana w kraju i zagranicą.

Choreografia ułożona przez Agnieszkę Brańską artystkę na stałe współpracująca z Teatrem Roma i będąca głównym choreografem do serialu Bodo. Efektowne kostiumy.


Na scenie tancerze (trzech lub sześciu), wśród których zobaczyć można Kamila Kuroczko tancerza programu Taniec z Gwiazdami.


UWAGA! W spektaklu używane jest światło stroboskopowe!


PRODUKCJA: Dom Kultury w Rawiczu/Fundacja SKENE PRO ARTE PARTNER: Egurola Dance Studio .

SPONSOR: Firma RAWAG

NAGRODY: ZŁOTY LIŚĆ Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro 2016 r.
dla Fundacji Skene Pro Arte – rozpowszechnianie musicalu
dla Dariusza Kordka - aktor – rola w musicalu
dla Domu Kultury w Rawiczu - produkcja musicalu


TRAILER:
https://www.youtube.com/watch?v=BTZE2h1QrYY
https://www.youtube.com/watch?v=VK4WRDwIMk8


RELACJA Z PREMIERY
https://www.youtube.com/watch?v=Y5DEUALBMvQ
https://www.youtube.com/watch?v=R4HftYvKVBE